Приветствую Вас Гість | | Неділя, 16.06.2019, 09:26

С у м Д П У  і м е н і  А. С.  М а к а р е н к а

Главная | Регистрация | Вход
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наймолодшою кафедрою на факультеті є кафедра експериментальної та теоретичної фізики.

Потреби сучасного розвитку різних напрямів фізики, зокрема ядерної, матеріалознавства, приладобудування та впровадження новітніх розробок у сучасне наукоємне виробництво Сумщини поставили задачу підготовки відповідних кадрів фізиків-дослідників. Для досягнення цієї мети в 2001 році в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка зусиллями науковців Інституту прикладної фізики Національної Академії наук України та кафедри фізики Сумського державного педагогічного університету було створено кафедру експериментальної і теоретичної фізики, яка вдало поєднала науковий і методичний підхід у підготовці кадрів і розпочала підготовку фахівців-дослідників за спеціальністю «Фізика». Очолює кафедру відомий вчений, директор Інституту прикладної фізики Національної Академії наук України, академік Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук, професор Сторіжко Володимир Юхимович.

В.Ю. Сторіжко – доктор фізико-математич-них наук, професор, академік Національної академії наук України, директор Інституту прикладної фізики Національної академії наук України. Очолює кафедру експериментальної та теоретичної фізики Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка з 2001 року до теперішнього часу.

Підготовку фахівців здійснює високо-кваліфікований професорсько-викладацький колектив. Кафедра експериментальної і теоретичної фізики має в своєму складі 16 викладачів: 4 докторів наук, професорів (з них – 1 академік Національної академії наук України, 1 член–кореспондент Національної академії наук України); 10 кандидатів наук, доцентів. Частина викладачів цієї кафедри є провідними науковцями Інституту прикладної фізики Національної академії наук України, які забезпечують теоретичну підготовку спеціальних дисциплін освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та «магістр».

Протягом різних років на кафедрі працювали або продовжують працювати:

 • Мороз Іван Олексійович, кандидат технічних наук, в. о. професора.
 • Стадник Олександр Дмитрович, кандидат фізико-математичних наук, в. о. професора.
 • Салтикова Алла Іванівна, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Завражна Олена Михайлівна, кандидат фізико-математичних наук, старший викладач.
 • Скоробагатько Анатолій Федорович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Лобода Валерій Борисович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Ворошило Олексій Іванович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Чепурних Геннадій Кузьмич, доктор фізико-математичних наук, професор.
 • Мірошниченко Валентин Іванович, доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент Національної академії наук України.
 • Острик Володимир Іванович, доктор фізико-математичних наук, доцент.
 • Пономарьов Олександр Георгійович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Кравченко Сергій Михайлович, кандидат фізико-математичних наук.
 • Рощупкін Сергій Павлович, доктор фізико-математичних наук, професор.
 • Холодов Роман Іванович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Дуванов Сергій Михайлович, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник.
 • Харченко Дмитро Олегович, доктор фізико-математичних наук, доцент.
 • Денисенко Віталій Леонідович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Батурін Володимир Андрійович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.
 • Мордик Сергій Миколайович, кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Сьогодні на кафедрі експериментальної та теоретичної фізики працюють: І. О. Мороз, О. Д. Стадник, А. І. Салтикова, О.М. Завражна та науковці інституту прикладної фізики Національної академії наук України.


Викладацький склад кафедри інформатики


З 2001 року на кафедрі працюють провідні науковці Інституту прикладної фізики Академії наук України (В. І. Мірошниченко, Г. К. Чепурних, В. І. Острик, С.П. Ращупкін, Д. О. Харченко, Р. І. Холодов, О.І. Ворошило, С. М. Кравченко, В. А. Батурін, В. Л. Денисенко, С.М. Дуванов, С. М. Мордик, О. Г. Пономарьов)

На кафедрі створено науково-дослідні лабораторії вторинної іонної масспектрометрії (науковий керівник доц. А.І. Салтикова), рентгенівського аналізу (науковий керівник – проф. І.О. Мороз), магнетизму композиційних матеріалів (науковий керівник – проф. О.Д. Стадник).

Базовi напрями наукової дiяльностi Інституту прикладної фізики Національної академії наук України репрезентовані в навчальних програмах підготовки студентів Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, зокрема такі:

 • експериментальнi та теоретичнi дослiдження процесiв взаємодiї потужних пучкiв iонiв, електронiв i фотонiв низьких енергiй з матерiалом для цiлеспрямованої змiни його властивостей;
 • розробка електростатичних прискорювачiв, методiв та аналiтичного обладнання для експресного з високою роздiльною здатнiстю аналiзу складу i структури матерiалiв, у тому числi бiологiчних об'єктiв.

Одним з напрямків діяльності Iнституту, пов’язаних з роботою членів кафедри, є: створення субмiкронного iонного мiкроскопу на енергiю 2 МеВ, розробка фізичних методів визначення малих компонентів руд і вивчення в них мікросистем рідкісних елементів, науковий супровід міжгалузевої програми з наукового приладобудування.

Навчальні лабораторії кафедри укомплектовані сучасним фізичним обладнання та комп’ютерною технікою. Навчально-наукова робота студентів проходить у лабораторіях Інституту прикладної фізики Національної академії наук України.

Кафедра організовує виробничу практику студентів в Інституті прикладної фізики Національна академія наук України, НВО «Селмі», ВАТ «ВНДІ компресормаш» та інших науково-виробничих установах Сумщини.

Випускники Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за спеціальністю «Фізика» – це фахівці-дослідники в галузі сучасної фізики, яка є основою наукомістких, енергозберігаючих та сучасних інформаційних технологій. Об’єктами їх професійної діяльності є фізичні процеси мікро- та макросвіту, комп’ютерне моделювання фізичних процесів, сучасні фізичні засоби мас-спектрометрії й електронної мікроскопії, синергетичні моделі та інші.

У 2006 році відбувся перший випуск спеціалістів зазначеного напряму, 40% випускників вступили до аспірантури Інституту прикладної фізики Національної академії наук України, інші – направлені на роботу в наукові та науково-виробничі підприємства міста Сум.

Випускники магістратури зі спеціальності 8.070101 – «Фізика» рекомендуються для викладання фізики в навчальних закладах І-ІV рівня акредитації та для роботи в наукових, науково-виробничих підприємствах міста й області. З найбільш підготовлених випускників магістратури формується резерв для направлення на навчання до аспірантури Інституту прикладної фізики Національної академії наук України, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка та інших наукових установі направлення на роботу на посади асистентів та молодших наукових співробітників.

За останні роки викладачами кафедри експериментальної та теоретичної фізики підготовлено і впроваджено в навчальний процес ряд навчальних посібників та підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки.

Кафедра має велике майбутнє, оскільки науковий напрям, реалізований у практичних розробках, відкриває перспективи використання творчого потенціалу молоді Сумщини в галузі прикладних проблем енергетики, матеріалознавства, приладобудування, а також приладів навчального призначення.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz